
Premiumbostad på attraktiv adress med stor balkong.
Trivsamt planerad premiumlägenhet med sovrum och balkong i öster. Här möts du av genomtänkta materialval och inget lämnas åt slumpen. Bostaden har en genomgående vacker enstavsparkett, golvvärme, målade väggar i sober kulör och påkostade materialval som ger en direkt känsla av ett unikt boende. Skulle du vilja finns möjlighet att sätta din personliga prägel kan tillval göras bland de förslag som Balder tagit fram.
Bostaden är genomtänkt med öppna ytor för maximal rymd. Det vackra ...
– Inflyttning 2026
– Försäljning pågår
– 99 bostadsrätter
– 2 – 5 rum och kök
– Unikt centralt läge intill Heden
INTRESSEANMÄLAN
Fyll i formuläret genom att klicka på “Anmäl intresse”. Din intresseanmälan medför att du kontinuerligt får information om projektet, visningar och annat intressant skickat till dig.
Visning sker på Bjurfors citykontor med ingång från Kungsportsavenyn 37. Kontakta mäklaren för att boka tid!
UPPTÄCK FLER BOSTÄDER

HITTA HEM TILL SAFIREN
Upptäck premiumbostäder på Bohusgatan Safiren – ett nytt landmärke i centrala Göteborg. Här bor du med utsikt från områdets högsta hus, i ett hem där varje detalj andas kvalitet.
– Inflyttning 2026
– Försäljning pågår
– 99 bostadsrätter
– 2 – 5 rum och kök
– Unikt centralt läge intill Heden
Läs mer och bli inspirerad på Bohusgatan Safirens projektsida.

HEDEN SOM HEMMAPLAN
OMRÅDET KRING HEDEN har en lång historia och platsen där kvarteret Bohusgatan växer fram lika så. Här stod förr en gammal brandstation och sedan den byggnaden revs år 1999 har ytan varit en parkeringsplats som väntat på att fyllas med liv. Tills nu.
Bohusgatan ska bli något som läker ett sår i ett av Göteborgs mest välkända område. Grannarna är inga mindre än Ullevi, Avenyn och Heden. Samtidigt som det är gångavstånd till allt trevligt som ett liv mitt i staden innebär, har du lugnet på hemmaplan. Välkommen hem till händelsernas centrum och din framtida bostadsadress.
ANDRA PROJEKT PÅ BOHUSGATAN
